KAPADOKYA TURU

KAPADOKYA

1.   GÜN CUMA:  Pegasus İstanbul-Kayseri sabah tarifeli uçuşu için Sabiha

Gökçen’den Kapadokya bölgesine varış. Kayseri Havalimanında buluşacağımız aracımızla, ilk olarak Kapadokya’nın en görkemli kaya kiliselerinin barındığı Göreme Açık Hava Müzesi’ni gezmek için hareket ediyoruz. Azize Barbara, Elmalı, Yılanlı, Çarıklı kiliseleri, Kızlar Manastırı, Yemekhane, Mutfak ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kaya Kilisesi  ören yerinde göreceğimiz yerler arasında. Ürgüp içinde yapacağımız tur sonrası, şaraplarıyla ünlü Turasan mahzenlerinde alışveriş imkanı  ve Üç Güzeller Peribacalarında fotoğraf molası. Akabinde bölgenin en kosmopolit izlerini taşıyan eski Sinasos bugünkü adıyla Mustafapaşa’ya gidiyoruz. Devamında Uçhisar Kalesi'nin panoramik gezisi ve Onyx Taş atölyelerinin görülmesinin ardından otele varış ve yerleşme. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

 

2.   GÜN CUMARTESİ: Bugün dileyen misafirlerimize bu muhteşem doğa harikasını ve yürüyerek ulaşamayacağımız vadileri 1 saat süren unutulmaz bir Balon turu ile tanıma imkanı teklif ediyoruz.  Otelde alınan kahvaltı sonrası hareketle  en görkemli peri bacalarının bulunduğu Paşabağ Vadisinde yürüyüş gezisi ve Dervent Vadisinde ismini vadiye veren güzel oluşumlarda fotoğraf molası. Dünya seramik merkezlerinden biri olan Avanos’a hareket ediyoruz ve orada yeni açılan muhteşem seramik müzesini geziyor ve bu sanat hakkında ustalarından bilgi alıyoruz. Devamında Türkiye’nin en uzun nehri olan Kızılırmak’taki köprüde fotoğraf molası verip  Avanos’ta öğle yemeği için serbest zaman. Güvercinlik Vadisi görüldükten sonra Göreme ilçesindeki otantik atmosferin içinde kahvenizi yudumlayıp dolaşabilirsiniz. Otele dönüş. Akşam yemeği otelimizde. Geceleme.

 

3.   GÜN PAZAR: Kahvaltı sonrası otelden eşyalarımızla ayrılıyoruz. Bugün bölgenin büyüleyici Derinkuyu Yeraltı Şehri ilk durağımız olacak. Bugün hayranlıkla gezeceğimiz yerlerde eskiden insanların savaştan korunmak için aylarca oluşturdukları bu binlerce yıllık yeraltı şehrinde gözlerinize inanamayacaksınız. Ardından hemen çıkışında bulunan bölgenin en büyüklerinden olan Üzümlü Kilisesini görüp Kayseri’ye gidiyoruz. Kayseri içinde yapılacak olan panoramik turumuzda Selçuklu ve Osmanlı döneminden kalma en önemli cami ve medreseleri görüp Kayseri  Kalesi yanında bulunan meşhur kapalıçarşıda alışveriş yapmak ve töresel lezzetleri tatmak için serbest zaman. Akşam Pegasus Kayseri-İstanbul uçuşumuz için havaalanına transfer.

Önemli Hatırlatma: 14 kişi yeter sayısına ulaşmayan turlarda fiyat revizyonu gerçekleşebilir.Ücrete Dahil Olan Hizmetler

 Pegasus Havayolları ile İstanbul-Kayseri, Kayseri-İstanbul uçak biletleri

 4* ve 5* otellerde 2 gece konaklama

 Sabah Kahvaltısı ve akşam yemeği

Programa bağlı olarak araç hizmeti

Profesyonel rehberlik hizmeti

 

Ücrete Dahil Olmayan Hizmetler

İstanbul içi havalimanı ulaşımı

Tur boyunca alınacak öğle yemekleri

Akşam yemeklerinde istenilen içeçekler

Müze ve Ören yerleri için giriş ücretleri

 

 Kredi Kartı

Banka Havalesi

Nakit

Mail Order